ПОСЈЕТА СУБОТИЦИ И УЧЕШЋЕ У ПОЛУФИНАЛУ КВИЗ-ТАКМИЧЕЊА „ВЕЛИКИ РАТ – 110 ГОДИНА КАСНИЈЕ“

Ученици наше школе Михајло Јанковић, Марија Карајица, Јована Комосар и Нађа Булић у пратњи наставника Николе Лајшића и Сандре Бојанић боравили су у Суботици и Палићу од 16. до 19. априла гдје су учествовали на полуфиналу квиз-такмичења „Велики рат – 110 година касније“ у организацији Православног спортског удружења „Света Србија“. Остварен је веома добар резултат – четврто мјесто од укупно осам пријављених екипа из земаља региона. На овај начин ученици су достојанствено представили град Приједор и Републику Српску. Поред такмичења ученици су обишли најважније знаменитости Суботице и слободно вријеме провели дружећи се са осталим учесницима такмичења. Овом приликом захваљујемо се домаћинима и организаторима такмичења на гостопримству.

УЧЕНИЦИ ПОСЈЕТИЛИ СПОМЕН ПОДРУЧЈЕ ДОЊА ГРАДИНА

Ученици деветих разреда наше школе у пратњи наставница Татјане Мармат, Ивоне Јанковић и Јелене Дамјановић су посјетили Спомен подручје  Доња Градина и поклонили се невиним жртвама усташког злочина у Независној Држави Хрватској.

Да се не заборави!

Да се не ћути!

Да се научи на историјским грешкама!