„АПЛАУЗ ЗА САНДРУ“

Републички педагошки завод Републике Српске успјешно је реализовао активност праћења и промоције добре наставне праксе под називом „Аплауз за наставника“, чији је циљ био препознавање, афирмација и промоција квалитетног, иновативног и примјењивог наставног рада у основним и средњим школама Републике Српске.

Том приликом, наша наставница математике Сандра Бојанић, награђена је Специјалном наградом – Наградом за најбољу праксу у реализацији слободних активности у основној школи – предметна настава.

Честитамо!

„ПРИЈЕДОРСКО ЉЕТО 2026“

Ученици IV разреда централне школе посјетили су 12.6.2026. године ТК „Др Младен Стојановић“ који је организовао школу тениса.

Школа тениса се организује у оквиру манифестације „Приједорско љето 2026“ која је званично отворена у петак, 12. јуна на теренима Тенис клуба.

УЧЕНИЦИ ПОСЈЕТИЛИ ТЕНИС КЛУБ „ДР МЛАДЕН СТОЈАНОВИЋ“

У понедјељак, 9. јуна, одјељења другог разреда су посјетила тениске терене Тенис клуба „Др Младен Стојановић“ у Приједору. Ученици су имали прилику да се ближе упознају са тенисом као спортом и оним што он пружа.

 

ИЗЛЕТИ УЧЕНИКА ОД I ДО VIII РАЗРЕДА

Успјешно реализовани излети од првог до осмог разреда.

ПРВИ И ДРУГИ РАЗРЕД – НАЦИОНАЛНИ ПАРК „КОЗАРА“

ТРЕЋИ РАЗРЕД – МАНАСТИР МОШТАНИЦА

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД – ПЗ „АГРОЈАПРА“ ДОЊИ АГИЋИ

ПЕТИ РАЗРЕД – ИЗЛЕТИШТЕ ДУБОКА БАЊА ЛУКА

ШЕСТИ РАЗРЕД – ТУРИСТИЧКО-РЕКРЕАТИВНИ ЦЕНТАР „МАЊАЧА“

СЕДМИ РАЗРЕД – ХАШАНИ

ОСМИ РАЗРЕД – МАНАСТИР ГОМИОНИЦА

ОДРЖАНА ЕДУКАТИВНА РАДИОНИЦА НА ТЕМУ „ОРАЛНА ХИГИЈЕНА“

Дана 5. јуна у продуженом боравку одржана је едукативна радионица на тему „Орална хигијена“, чији је циљ био да ученици стекну знања о правилном одржавању здравља зуба и усне дупље.

Радионицу су водиле др стоматологије Андреа Топић и стоматолошка сестра Дајана Згодић Протић, које су на занимљив и дјеци прилагођен начин представиле значај редовног прања зуба, правилне исхране и редовних стоматолошких прегледа. Ученици су активно учествовали у разговору, постављали питања и кроз практичне примјере учили како да правилно брину о свом оралном здрављу.

У реализацији радионице помоћ су пружиле учитељице Биљана Бановић, Сања Марин, Николина Влачина и Драгана Ресановић.

Посебно је важно нагласити да ученици током цијеле школске године могу да се обрате школском стоматологу, чија се ординација налази у просторијама школе. На тај начин ученицима је омогућена стручна помоћ, савјетовање и праћење оралног здравља у непосредном школском окружењу.

„ЈА САМ ТАЈ ЈУНАК“

У четвртак, 4. јуна 2026. године, у препуној сали Позоришта Приједор, ученици – чланови драмске секције наше школе извели су представу „Ја сам тај јунак“. Представу су са много труда, љубави и посвећености припремале учитељице Дијана Грбић и Весна Зекановић, док је музику за представу компоновала наставница музичке културе Драженка Јовичин.

Представа је изведена у оквиру Фестивала дјечијег стваралаштва „Звездара“ театра из Београда, а њено настајање иницирала је Фондација „Никола Барош“ из Приједора. Међу бројном публиком били су ученици свих градских школа, који су са великом пажњом пратили извођење и наградили младе глумце снажним аплаузима. Одушевљење публике било је најљепша потврда успјеха ове представе.

На крају програма, члан Фондације „Никола Барош“, господин Зоран Барош, уручио је признања свим ученицима који су учествовали у представи, као знак захвалности за њихов труд, таленат и допринос успјешној реализацији овог значајног културног догађаја.

Поносни смо на наше ученике и њихове менторе који су достојно представили школу и показали да дјечија креативност, машта и заједнички рад могу створити праву позоришну чаролију.

Срећно свим учесницима и хвала свима који су подржали овај диван пројекат!

МАТУРСКА ЗАБАВА

1.6.2026.

„…Матурски растанак

ни у пјесми није лак

гдје ћеш ти, гдје ћу ја

ко то зна, ко то зна…“